Wydział Prawa i Ekonomii

Udział dr Agnieszki Wedeł-Domaradzkiej, prof. uczelni w konferencji naukowej

Na zaproszenie Katedry Prawa Cywilnego UMK dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka, prof. uczelni z Katedry Prawa Międzynarodowego i Konstytucyjnego wzięła w dniu 8 marca 2024 rok udział w odbywającej się online Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „PRZEOBRAŻENIA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY POTRZEBY PRAWNE I UWARUNKOWANIA SPOŁECZNE”. Podczas konferencji dr Agnieszka Wedeł-Domaradzka przedstawiła prelekcję pt. "Postmortalne aspekty prawa rodzinnego - doświadczenia  i wyzwania".

W prelekcji podzieliła się wynikami swoich analiz dotyczących prawnych aspektów pośmiertnego zawierania związków małżeńskich we Francji oraz postmortanej inseminacji w Izraelu i Ukrainie. Przeanalizowała dotychczasową praktykę oraz konsekwencje dla systemu ochrony praw człowieka i ewentualnie dla prawa polskiego.

Serdecznie gratulujemy!